iPhone 7’lerde ekran görüntüsü nasıl alınır?

0
1025
iphone 7 ekranı

Apple’ın son gözdesi iPhone 7 ülkemizde de ilgi odağı olmayı başarmıştı. Piyasaya sürüldükten sonra ilk satış rakamları oldukça yüksek seyreden iPhone 7 Apple‘ı beklenen satış rakamlarına ulaştırmayı başardı. Donanım anlamında çok büyük farkları bulunmayan iPhone 7‘deki en büyük değişiklik ise bilindiği üzere “home” yani “ana ekran” tuşu. Eski serilerde yer alan fiziksel home tuşu iPhone 7‘de dokunmatik bir yüzeyle karşımıza çıkıyor. Bu hususta kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri iPhone 7 ‘de ekran görüntüsünün nasıl alınacağı.

iPhone 6 , iPhone 6 Plus , iPhone SE gibi eski serilerde ekran görüntüsü almak için home tuşu+güç tuşu kombinasyonunu uygulamanız gerekiyordu. Kombinasyonu uyguladığınızda kamera görüntü çekim sesi geldiği an ekran görüntüsünü almış oluyordunuz. İşin aslı bu durum iPhone 7‘de değişmedi.
iPhone ekran görüntüsü nasıl alınır?

iPhone 7 ekran görüntüsü alma

iPhone 7 serisinde ekran görüntüsü almak için iPhone 6 , iPhone 6 Plus , iPhone SE serilerindeki gibi home tuşu ve ardından güç tuşuna basmanız yeterli oluyor. Dikkat edilmesi gereken nokta iPhone 7‘de bulunan dokunmatik home tuşunun hassas olması. Home tuşu+güç tuşu kombinasyonunu uygularken tuşa çok sert basmanız home tuşunun bozulmasına neden olacağından oldukça dikkatli kullanmanız gerekiyor.

(173)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER