iPhone 7 Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

1
1045
iPhone 7 fiyat

Ön satışları bugün yani 9 Eylül 2016 tarihinde başlayan Iphone 7 mobil teknoloji dünyasını derinden sarsmaya devam ediyor. Kesin olarak iPhone 7 satışa çıkış tarihi 16 Eylülde başlanacak, bir telefondan beklenebilecek yeteneklerin çok daha üzerinde bir duruş sergileyerek kullanıcılarını oldukça memnun edecek gibi.

7 Eylül tarihinde Apple’ın resmi sitesinde Iphone 7 için bir tanıtım semineri yayınlayan Apple bu defa gerçekten herkese bir telefondan çok daha fazlasını veriyor. Özellikle pil ömrü 24 saatten fazla giden kablosuz kulaklıkları ve yeni serisini çıkardığı Iphone 7 ile uyumlu birbirinden şık saatleri sayesinde artık teknoloji bileğinizde, kulaklığınızda, bilgisayarınızda yada cebinizde olabilir.

iPhone 7 özellikleri

Devrim yaratacak Iphone 7’nin özellikleri arasında geliştirilmiş yeni kamera ve çekim kalitesini es geçmek haksızlık olur. Aynı zamanda bu yeni özelliklerine stereo hoparlörleri, çok daha renkli grafik tasarımı ve suya dayanıklılığını da katarsak Iphone kullanıcılarına bir telefondan çok daha ötesini sunuyor.

iPhone 7 özellikleriİlk olarak telefon bazında yapılan değişikliklere bir göz atmak gerekirse Iphone 7 yeni 4 farklı renk seçeneği ile şıklığınıza uyum sağlayabilirken aynı zamanda her türlü zorlu koşulda kullanıma da uygun olarak tasarlanmış. Özellikle dokunmatik telefonlarda herkesin en büyük sorunlarından biri yağmurlu havalarda yada ıslak ortamlarda telefonunuzun kafasının karışıp kullanılamamasıdır. Aslında bu dokunmatik telefonların tekniğindeki basit bir mantık hatasından kaynaklanır. Şöyle ki dokunmatik ekranlar sizin elinizin elektrik iletkenliğini kullanarak çalışırlar ve suda en az eliniz kadar iletken bir materyal olduğu için bu dokunmatik ekranlara pek yaramaz. Iphone suya dayanıklılık sorununu 7. serisi ile tam manasıyla aşmış bir durumda. Artık telefonunuzu yağmurlu bir günde yada ıslak bir ortamda da gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz.

Telefona dışardan baktığınızdaysa ana sayfa tuşunda ve genel dizaynında farklılıklar görebilirsiniz. Bunlar Iphone’un üzerinde çalıştığı en yenilikçi tasarımlardan biri diyebiliriz.

iPhone 7 Kamera Özellikleri

Kamera özellikleri incelemesinde ise 12 mblık bir ön kamera ve 7 mblık bir ön kamerası Iphone 7’nin yeni özelliklerinden. Aynı zamanda kaymış fotoğraflardan kaçınmak için bir görüntü sabitleyicisi ve HD kalitede çekim özelliği çoğu kullanıcıyı cezbedecek cinsten. Arka yüzde iki kamera birden bulunuyor ve ikisi de aynı anda çekim yaparak görüntü kalitesini çok farklı bir boyuta taşıyor.

Batarya ömrü ve dolum süresine geldiğimizde de yine Iphone 7 bir tarih yazarak bir önceki Iphone 6’dan 2 kat daha hızlı dolum süresi ve çok daha uzun bir batarya ömrünü bizlere garantiliyor. Artık Iphone kullanıcıların kısa sürede biten Iphone ile ilgili söyleyebilecek çok bir sözü kalmadı gibi.

iPhone 7 Stereo Hoparlör Kalitesi

Iphone 7 hakkında bunca şey söylemişken stereo hoparlör kalitesinin tekrar altını çizmek ve iPhone Airpods adlı kablosuz kulaklıklarının biraz sesini açmak istiyorum. Bu küçük kulaklıkların tek numarası kablosuz olmaları değil. Bunun yanında bu kulaklıklar en az Iphone 7 kadar akıllılar. Iphone’un ünlü işlemcisi Siri ile bu kulaklıklar sayesinde rahatlıkla konuşup istediğinizi yapabilirsiniz. Kulaklıklar ne zaman dinlediğinizi yada ne zaman konuştuğunuzu algılayabiliyorlar.

airpods iphone7

iPhone 6 vs iPhone 7

Iphone 6 ile kıyaslamak gerekirse çok daha güçlü ses sistemi dışında çok daha hızlı mesaj yada arama iletimi yapabiliyor. Yani artık telefonun bağlanması için hattın ucunda beklemeniz yada bir Whatsapp mesajının gitmesi için hatim indirmenize gerek yok.

iPhone 7 Fiyatları

Iphone 7’nin Eylül 16 da satışa çıkacak 32Gb’lık modeli için yurtdışında verilen fiyat 649 dolarken Türkiye’de 3800 liraya alıcı bulabilecek gibi görünüyor. Bunun yanı sıra iPhone 7 Plus içinde Türkiye’ye geliş fiyatı 4000 lirayı bulacağı belirtiliyor. Ülkemizde henüz satışa sunulmadığı için iPhone 7 fiyatları teknosa, gittigidiyor vb firmalardan fiyat ve taksitlendirme seçenekleri edinemiyoruz.

(181)

1 YORUM

CEVAP VER