iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak ? Özellikleri ve Fiyatı Ne olacak ?

0
2072
iphone-7-ozellikleri-fiyati

Tasarım ve teknik özellikler açısından birçok yenilikle gelmesi beklenen iPhone 7 modelinde çerçevesiz ekran kullanılacağı ve home (anasayfa) tuşunun bulunmayacağı söylentiler arasında. Telefonun 3 GB RAM’ e sahip olacağını düşünen birçok takipçi olduğu gibi 5 GB olabileceğini de söyleyenler de mevcut. iOS 9 ya da iOS 10 işletim sistemi kullanılacağı tahmin edilen iPhone 7’nin 4.7 inçlik ekrana sahip olması bekleniyor.

iphone-7-fiyati-ozellikleri

Apple iPhone 7 için net bir çıkış tarihi bulunmasa da bir takım tahminler doğrultusunda 2016 Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hafıza konusunda gündeme gelen söylentilerden biri hafızasının iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’tan farklı olmayacağı yani telefonun 16, 64 ve 128 GB kapasite seçenekleri bulunacağı, bir diğer iddia ise 256 GB ‘lık bir hafıza ile raflardaki yerini alacağı yönünde.

iphone-7-kablosuz-sarjAndroid işletim sistemine sahip bazı akıllı cihazlarda bulunan kablosuz şarj özelliğinin(Wireless charging) iPhone 7’lerde yer alacak olması da yapılan tahminler arasında.

2014 yılında iPhone 6 modelinde safir kristal cam ekran kullanılacağı söylentilerinin gerçek olmaması ve birçok iPhone 6 kullanıcısının ekran çizilme probleminden şikayet etmesi, iPhone 7 modelinde safir kristal cam kullanılma ihtimalini güçlendiriyor.

Pil ömrünü yeni çıkardığı her modelde biraz daha arttıran Apple yinede pil ömrünün beklentilerin altında kalması nedeniyle iPhone 7 modelinde daha az güç harcayarak daha fazla performans elde etmeyi hedefliyor.

Son yıllarda piyasada Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z3 Compact, Samsung Galaxy S5, Lenova S750 ve Huawei Honor 3 gibi su geçirmez özellikte telefonların bulunması ve çok tercih ediliyor olması Apple’ı iPhone 7’yi su geçirmez özellikte üretmesi için teşvik edeceğe benziyor. Eğer bu beklenti gerçekleşirse muhtemelen yalnızca dış gövde ve ana devre kartları değil telefon komple su geçirmez olacak.

yeni-iphone-7
Samsung telefonların Apple modellerine göre daha yüksek çözünürlükte olması ve Apple’ın ilk FULL HD özelliğini iPhone 6 Plus modeliyle sunmuş olması, iPhone 7 modelinin Quad HD ekrana sahip olabileceği iddiasını güçlendiriyor.

Apple tarafından herhangi bir iPhone 7 tanıtım videosu paylaşılmadı ancak birçok platformda iPhone 7 üzerine videolar mevcut, Apple Resmi hesaplarından paylaşılmayan ve amatör olarak yayınlanan sahte videolar her geçen gün artıyor.

Dokunmatik ekran yönünden de bir yenilik yapılması beklenen iPhone 7 modelinde, esnek Retina ekrandaki minik elektrotları kullanarak, güçlü bir basma hareketi ile hafif bir dokunuş arasındaki farkı anlayan ve talep edildiğinde ekrandaki içeriklerle alakalı belirli kontrollere anında erişim sağlayan ‘Force Touch’ adı verilen bir teknolojinin kullanması bekleniyor.

iphone-7-tanitim

iPhone 7 hakkında edinilen bu bilgilerin çoğu şimdilik tahminlerden ve öngörülerden ibaret olmakla birlikte eğer gerçekleşirse 2015 yılını zararla kapatan Apple, 2016 yılında iPhone 7 ile büyük atılımlar yapacağa benziyor.

(447)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER