iPhone 7’nin Kulaklığı Nasıl Olacak?

0
723
iphone-7-kulakligi

iPhone 7’nin Kulaklığı Nasıl Olacak?

Apple bir süredir iPhone 7’nin kulaklığı konusunda sıkıntılar yaşamakta ve bir çok iddiaya maruz kalmakta. Henüz Apple tarafından açıklama yapmazken bir çok iddiaya maruz kalan iPhone 7’nin kulaklığı nasıl olacakmış? Gelin hep birlikte görelim.

iPhone 7 hakkında yabancı kaynaklardan her zamanki gibi yeni bir sızıntı ortaya çıktı ve bu seferki sızıntı iPhone 7’nin kulaklığı hakkında. Akıllı telefon pazarında büyük bir öneme sahip olan Apple, yeni çıkartacak olduğu iPhone 7’de kulaklık devrini tamamen bitirecek ve 3.5MM kulaklık girişleri artık iptal olacak. 3.5 mm kulaklık girişleri yerine lightning teknolojisine geçiş yapacak. Lightning teknolojisi bilindiği üzere şarj cihazı gibi bir şey denilebilir. Zira iPhone’nun standart şarj aletlerinin girişleride bu şekilde ve kulaklık girişleriyle şimdi aynı tasarımda olacak. Bu durum kullanıcılara ek masraf çıkartabilir. Bu ek masrafta haliyle çok fazla olabilir ve bir çok iPhone kullanıcısını mağdur edebilir.

Yeni gelen iddialara göre iPhone 7, lightning portunu kullanıyor. Tasarım olarak yine aynı tasarıma sahip fakat sadece giriş kısmı değişik. Tasarım yine aynı EarPods tasarımı fakat dediğimiz gibi tek değişen giriş kısmı. Giriş kısmı 3.5 mm değil lightning portuna sahip. Bu tür sızıntılar her zaman ortaya çıkartılmakta. Daha öncesinde iPhone 6 hakkında da bir çok sızıntı ortaya atılmıştı ve Apple bunlara dayanamayarak iPhone 6’ı erken tarihte çıkartacağını dile getirmişti. Bakalım iPhone 7’nin akıbeti nasıl olacak ve gerçekten iPhone 7 lightning teknolojisi ile mi gelecek?

(59)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER