iPhone Suya Düşerse Ne Yapılmalı?

0
1971
iphone-suya-dustu

Birçok akıllı telefon kullanıcısının korkulu rüyası (şayet su geçirmez özellikte bir telefon kullanmıyorlarsa) şüphesiz ki telefonlarını suya düşürmek. Telefon suya düştüğü anda yaşanılan paniği ve çaresizliği mutlaka her biriniz yaşamışsınızdır. Ama yapmanız gereken tek bir şey var sakin olup aşağıdaki adımları uygulamak 🙂

Iphone suya düşerse tamir olurmu sorusu için oluşturduğumuz bu yazıda bahsettiğimiz uygulamanın sonuçları kesin olmamakla birlikte birçok kişi tarafından denenmiş olup olumlu sonuçlar vermiştir. Deneyen birçok kişi cihazın sorunsuz çalışmaya devam ettiğini bildirmiştir.

Peki Iphone ‘ ununuz suya düşerse ne yapacaksınız?

Iphone‘a yönelik anlatacak olsak ta bu işlemin Samsung, HTC, Sony gibi birçok telefon üzerinde etkili olduğu görülmüştür.

1)Öncelikle cihaz suya düşer düşmez vakit kaybetmeden çıkarmaya çalışın. Çıkarır çıkarmaz cihazı kapatın. Eğer cihaz Iphone ise ve kapatmaya çalıştığınızda ekrandaki beyaz çark dönmeye devam ediyorsa yani cihaz kapanmıyorsa Home + Power tuşlarına basılı tutarak cihaz kapanıncaya kadar bekleyin. Eğer telefonunuz Samsung, HTC, Sony vs gibi bataryası çıkabilen bir modelse cihazı kapattıktan sonra bataryayı da çıkarın.

2) Iphone için: Daha sonra SIM kartını ve yuvasını çıkarın. Cihazın içinde kalmış olabilecek az miktardaki suyu cihazı sallayarak çıkartmaya çalışın. Diğer markalar için: SIM kartı ve SD kartı çıkartın ve aynı şekilde telefonu sallayın.

3) Ardından yapacağınız şey ise cihazınızı pirinç dolu bir kavanoz ya da yine hava alma imkanı olmayan ağzına kadar pirinç dolu bir poşetine koymak. Önemli olan nokta cihazın tamamen pirincin içinde olması ve havayla temasının kesilmesi.

4) Cihaz suda ne kadar uzun süre kaldıysa pirinç içinde bekletme süresini o kadar arttırmalısınız. Normalde 2-3 gün bekletmek yeterli oluyor fakat çok uzun süre suya maruz kaldıysa bekleme süresini arttırmak faydalı olacaktır.

Bu sürecin sonunda Iphone, Samsung, HTC, Sony vs gibi akıllı cihazlarınız muhtemelen sorunsuz veya en az sorunla çalışmaya devam edecektir. Böylelikle aklınızdaki iphone suya düşerse tamir edilir mi, iphone suya düşerse nasıl kurtarılır, iphone suya düşerse ne yapmalı, iphone suya düşerse çalışırmı, iphone suya düşerse ne yapılmalı gibi soruların bir çoğuna bu makalede yanıt vermeye çalıştık.

Şunu da belirtmek gerekir ki maruz kaldığı sıvının özelliği de uygulamanın başarısını etkilemektedir. Örneğin; herhangi bir tatlı suya maruz kalmasıyla, denize yani tuzlu suya düşmesi veya tuvalet suyu gibi amonyaklı suya maruz kalması uygulamanın başarısını düşürecektir.

(573)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER