iPhone’larda Android işletim sistemi nasıl çalıştırılır?

0
632
iPhone’ larda Android işletim sistemi nasıl çalıştırılır?

Android işletim sistemli cihazlarda, iPhone tasarımı pek çok kez taklit edildi. Yani cihazınız android işletim sistemine sahip olduğu halde iPhone görünümüyle kullanabiliyordunuz. Şimdi de tam tersi gerçekleştirildi. Yani illaki bir iPhone’ um olsun ama android gibi çalışsın (çilek yiyeyim ama muz tadı versin 🙂 ) diyorsanız yazının devamını okuyun.

iPhone’da Android çalıştırmayı başaran geliştirici Nick Lee bloğunda işlemi nasıl gerçekleştirdiğini bütün detaylarıyla anlatıyor. Lee, bu işlemde Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasından faydalanıyor. iPhone’a Lightning girişiyle bağlayabileceği bir sistem kuruyor sonrasında 3D yazıcıyla bir iPhone kılıfı basıyor ve sistemi bu kılıfın içine gizliyor.

Modelleme bilgisi olmadığı halde kılıfı nasıl oluşturduğundan tutun da, kulladığı pilin ve işlemcinin bütün detaylarını anlatan Lee, baskı işini halletmek için bir adet 550 dolar etiketine sahip XYZprinting da Vinci 2.0 Duo almış.

Çok ince olmasa da ve biraz yavaş çalışsa da iPhone kılıfı içine gizlediği bir donanımla iOS işletim sistemi içinde Android çalıştırmayı başaran Lee’nin “DIY(kendin yap)” projesini aşağıdaki videodan izleyebilirirsiniz.

(40)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER