Lumia Serisi Tarihe Karıştı

0
637

Nokia’nın efsane telefonu Lumia’yı bir süre önce satın alan Microsoft, tarihi bir karar aldı. Lumia, kullanıcılara artık elveda demeye hazırlanıyor.

Akıllı telefonlar ile ilgili ücüzü haberler art arda gelmeye devam ediyor. Piyasanın en iyi işletim sistemleri olan Android ve iOs kullanmayan diğer firmalar, telefonlarına beklenen rağbet gelmeyince modelleri piyasadan çekmeye karar verdiler.

İlk olarak Google, Nexus marka telefonunu piyasadan kaldırarak isim değişikliğine gitme kararı aldığını açıklamıştı. Son haber ise bir süre önce Nokia’dan Lumia model telefonları satın alan Microsoft’tan geldi.

Microsoft Lumia’yı Tarihe Gömüyor

Android ve iOS işletim sistemlerinin çok fazla talep görmesi ve Windows Phone‘un bu hıza yetişememesi üzerine Lumia’nın yeni sahibi Microsoft önemli bir karar aldı. Microsoft, Lumia model telefonlara talebin oldukça düştüğünü belirterek üretime son verdiklerini açıkladı.

Microsoft, son 1 yıldır Lumia için birçok kampanya çıkarttı ve kullanıcılara fırsatlar sundu. Bunlara rağmen Lumia’ya yeterli talep gelmeyince Microsoft’un bu kararı alması kaçınılmaz hale geldi. Lumia satışlarının Aralık ayında biteceği gelen haberler arasında.

(13)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER