Mars’ta Sıvı Su Bulundu!

0
851
Mars

https://teknolojiy.com/wp-content/uploads/2015/09/mars.jpg

Evrende sayısını bilmediğimiz kadar gezegenin varolduğunu hepimiz biliyoruz. İnsanlık alemi yıllardır bu gezegenlerin gizemini çözmek için çalışıyor çabalıyorlar. Tüm bu herşeyin yanı sıra dünyada ise bir kısım insan bu olan biteni anlamakta güçlük çekiyor ve “hah sanki başka gezegen bulsalar ne olur, dünyayı kuruttunuz şimdi diğer gezegenleri kurutacaksınız” düşünceleriyle ilerliyorlar. Fakat ortada yeni bir bilim dolaşıyor. “Uzay bilimi”. Bu bilim tüm gezegenlerdeki yaşamsal sırrı çözmek için çabalıyor ve biz insanlar olarak yeni gezegenlerde yaşam alanlarımız var mı? bunu araştırıyor.

Yıllardır süren bu araştırmalar sonucunda Mars gezegeninde likit (sıvı) su bulunduğu dün NASA tarafından yapılan bir açıklama sonucunda öğrenildi. NASA, Mars’a gönderdiği keşif aracı sayesinde Mars’ın tüm yeryüzünü dolaşarak dünyaya bilgi göndermektedir. Bu bilgiler ışığında NASA yetkilileri yeni keşiflerin varolup olmadığı kanaatine varmaktadırlar. NASA’nın bu keşif aracı önceki zamanlarda da Mars’ta su bulmuştu fakat bulunan bu su tuzlu ve donmuş bir haldeydi.

NASA’nın keşif aracıyla dün bulduğu su sıvı bir halde fakat yine tuzluydu. Bu tuzlu suyun ayrıştırılarak içilebilir su haline getirilmesi mümkün mü? Tabi ki de mümkün fakat suyun ayrıştırılmasını sağlayacak gerekli teknoloji Mars’a nasıl götürülecek?

Bu soruların cevaplarını önümüzdeki zamanlarda hep birlikte göreceğiz…

(4)

TEILEN
Sonraki İçerikBeyin Kontrollü Otomobil
Araştırmayı seven biri olarak daha detaylı ve anlamlı kaynaklar oluşturmak için Teknolojiy.com adresinde çalışmalara başladım.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER