Martin Scorsese imzalı “Silence” geliyor

0
883
Martin Scorsese Silence filmi

Martin Scorsese 20 yıldır üzerinde çalıştığı ‘’Silence’’ filmiyle bu yılki Oscar mücadelesine katılacak.

Bringing Out the Dead, Casino, Goodfellas, The Aviator, The Departed, Taxi Driver, The Wolf of Wall Street, Mean Streets, Gangs of New York ve Shutter Island gibi filmlere imza atan ünlü yönetmen Martin Scorsese bu kez de Silence ile karşımıza çıkıyor.

Oscar’ lı yönetmen Scorsese’nin kendini adadığı rüya projesi Silence sonunda beyazperde de ki yerini alacak. Shūsaku Endō‘nun aynı isimli romanından uyarlanan filmde, Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson gibi isimler rol alıyor. Silence üyeleri Cizvitler olarak adlandırılan eğitim kurumları açma ve misyonerlik alanlarına yoğunlaşmalarıyla tanınan İsa’nın Askerleri ismiyle bilinen tarikatın Japonya’da karşılaştığı zorlukları ve şiddeti anlatıyor.

Film ile ilgili açıklama yapan Paramount Pictures, Silence’ın 23 Aralık‘ta kısıtlı bir gösterimle izleyiciyle buluşacağını belirtti. 89. Oscar Ödülleri‘ne başvurma hakkı kazanacak olan film Amerika’da Ocak 2017‘de tam gösterime başlayacak. Daha önce 12 kez Oscar’ a aday gösterilen Scorsese The Departed filmiyle En İyi Yönetmen Oscar’ını almayı başarmıştı. Silence’ın Oscar’a aday gösterilip gösterilmeyeceği ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.

Martin Scorsese imzalı Silence’ ın Türkiye’de ne zaman gösterime gireceği ise henüz belli değil.

(14)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER