Microsoft Office Olimpiyatları

0
547

On yedi yaşındaki Ryan Catalfu bütün yıl boyunca bu an için çalışmıştı. yılın nerdeyse her günü iki saat boyunca sürekli 300den fazla pogram üzerinde denemeler yapan Ryan sonunda eyalet içindeki birinciliğini ve aynı zamanda program kullanımında kendi rekorunu kırdı.

Bütün bu çalışmalar bu haftanın sonunda Ryna Power Point dalında kazandığı altın madalyayla  meyvesini verdi.

O artık dünya Power Point şampiyonuydu.

ryan altın madalya microsoft power point

Dünyanın her kesiminden pek çok genç her yıl düzenli olarak yapılan Microsoft Office uzmanlığı dünya şampiyonasında aynı Ryan gibi hünerlerini gösterdi. Altın, gümüş ve bronz madalyalarla dereceli olarak ödüllerin dağıtıldığı şampiyonada Microsoft Word, Power point ve excel gibi uzantıların öncelikli olarak test edilişiyle birlikte katılımcılara 28.000 liralık ödül parasıyla haftayı bitirdi.

Normal olarak bilinen Olimpiyatların aksine şampiyona için yarışmacıların çalıştığı odada büyük bir sessizlik hakimdi. bilgisayarlarının başında görünmez denecek kadar hızlı çalışarak hepsi şampiyona için ter döktü.

Final denemsi için her bir yarışmacıya 50 dakikalık süre içerisinde kendi yerel dillerini kullanarak Office 2010 yada 2013 kullanarak bozuk bir dokümanı düzeltmeleri istendi. Bilgisayarlardaki bir program sayesinde ölçümler yapıldı ve birinciler teker teker belirlendi.

Altın Madalya kazananlarından birine kanama konusunda emin olup olmadığı sorulduğunda ise ‘ kazanacağımdan kesinlikle emin değildim. kazanmayı gerçekten çok istedim ama yinede ödül töreni esnasında oldukça gergindim’ dedi.

Dağıttığı pek çok ödülün yanı sıra gençlere yeni bir olanak kapısı da açan Microsoft olimpiyatlarında artık umarım Türkiye’den katılımcılar ve hatta birinciliklerde görmek mümkün olur.

(9)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER