Microsoft’tan Çocuklara Yönelik Koruma

0
597

Microsoft son güncellediği aile filtresi ile daha fazla korumayı sunmaya başladı. Yeniliklerin başında ise diğer tarayıcıların engellenmesi geliyor.

Microsoft çok önemli bir karara imza attı. Aile filtresi uygulaması ile çocukların güvenliğini düşünen Microsoft, yeni güncellemesi ile tarayıcı engelleme özelliklerini genişletti.

Microsoft Artık Daha Çok Tarayıcı Engelleyecek

yeni güncelleme ile birlikte Microsoft artık Firefox ve Chrome tarayıcılarına ait olan birçok siteyi engelleme kararı aldı. Bu kararın nedeni olarak ise çocuklara güvenli bir ortam sağlanmasını gösterdi. Ancak gerçek nedenin ne olduğu henüz anlaşılamadı.

Microsoft’un yeni korumasına karşı elbette yapılacaklar mevcut. Eğer bu korumayı çok fazla buluyorsanız, Windows’un aile ayarlarından bu engeli kaldırma şansına sahipsiniz. Listede engellenen sitelerden istediklerinizi beyaz listeye taşıyabilirsiniz.

Yeni güncellemede filtre aşma yöntemleri etkisiz hale getirilmiş durumda. Bu nedenle kendinizi boşa yormamanızı tavsiye ediyoruz. Gelen güncellemenin ardından bazı kesimlerden Edge tarayıcısının yayılması amacıyla böyle bir kararın uygulandığı düşünülse de bu düşüncenin ne kadar doğru olduğunu zaman gösterecek.

(11)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER