No Man’s Sky

0
588

Hayal gücünün sınırlarını fazlasıyla zorlayan No Man’s Sky bu ay 8 Ağustos 2016’da oyun severlerin beğenisine sunuldu. Çıktığı andan itibaren pek çok oyuncunun ekranlarını dolduran bu oyun hakkında ise pek çok fraklı kanalda oynayış videoları bulabilirsiniz. Peki No Man’s Sky’ı diğer oyunlardan bu kadar ayıran özellik ne işte bu sorunun cevabını bu makalede bulabileceğinizi ümit ediyorum.

Öncelikle isterseniz bilgisayarınızdan isterseniz Ps4’den oynayabileceğiniz bu güzel oyun 1080p’lik kalitesiyle gözlere tam manasıyla hitap ediyor diyebilirim.

Oyundaki amacınız yaratılmış olan milyonlarca galakside uzay geminizle dolaşıp farklı gezegenlerde keşifler yapıp maden çıkarak işi galaksiler arası bir ticarete dönüştürmek.

Bir galaksinin içindeki her gezen birbirinden tamamen farklı ve rastgele oluşturulmuşlardır. yani bir kere gittiğiniz bir gezegenin aynısını başka bir gezegende bulmanız mümkün değil. Hayvan ve bitki çeşitliliklerin de bile oldukça dikkatli çalışılmış ve asla tekrara düşülmemiş oyunun kendi içinde ayrı bir uzayı ve bu uzayın içinde farklı metaryal arayışlarıyla keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca galaksi trilyonlarca gezegen var.

Oyunlarda illa bir aksiyon arayan meraklılar içinde siz gezegenlerde materyal ararken sizi sürekli rahatsız edebilecek madenci robotlar mevcut. ileri seviyelerde nasıldır bilmiyorum fakat ilk başlangıçta küçük tek gözlü şeytanları rahatlıkla bulabilirsiniz. siz bulamasanız da onlar izi bulurlar. elinizde maden çıkarmaya yarayan bir lazer silahı haricinde çok geniş bir mühimmat yok ne yazık ki. ve silahınız fazla ısındığında duruyor yani buna hazırlıklı olarak kavgaya girmenizi tavsiye ederim.

Oyun ilk açıldığında herkesi farklı bir gezegenden başlatıyor yani nasıl bir gezegenden başlayacağınız tamamen şansınıza kalmış. ilk bölümde uzay geminizi bir gezegende parçalanmış halde buluyorsunuz ve parçaları onarmak için sizden faklı madenler istiyor. gezegeni keşfederek madenleri toplayıp uzay geminizi tekrar uçuşa hazır hale getirdiğinizde macera bir sonraki ölümlerde daha heyecanlı olarak devam ediyor. dilediğiniz gezegen yada galaksiye gidebileceğiniz bu çok çeşitli oyun oyuncuların dikkatini de bu çok çeşitli oluşu ve asla tekrara düşmeyişiyle çekiyor.

özellikle sürekli size görevler verip emirler yağdıran fazla stresli oyunlardan sıkıldıysanız ve hayal gücünüzü evrenin ötelerine taşımak istiyorsanız No Man’s Sky tam size göre.

(5)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER