Nokia’nın Android Telefonları Nasıl Olacak?

0
752
nokianin-android-telefonlari-nasil-olacak

Microsoft’un adı altında çalışan ve hizmetlerini sürdüren Nokia akıllı telefon pazarına geri döneceğini açıkladı. Nokia tarafından verilen bilgiye göre; ”Nokia adı altında barınan tüm telefonlar bundan sonra Android işletim sistemine sahip olacak.” Evet, bir zamanların modası olan ve asla eskimeyen telefonlarına sahip olan mobil teknolojinin en güçlü firması Android işletim sistemiyle geri döneceğini açıkladı.

Bu konu uzun bir süredir konuşuluyor ve geçtiğimiz aylarda bu konuyla alakalı olarakta Nokia tarafından resmi olarak bilgi verildi. Nokia ilk olarak 2 yeni Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ile karşımıza çıkacak. Piyasaya bir türlü ayak uyduramayan ve telefonlarının satışını yapamayan Nokia, Microsoft ile olan 2 yıllık anlaşmasını sonlandırdı ve şimdi tekrardan akıllı telefon pazarına geri dönmeye karar verdi.

Alınan bilgilere ve sızıntılara göre Nokia 2 yeni Android telefonla piyasaya gelecekken bu telefonların işlemcisi Snapdragon 820 olacak. Aynı zamanda bu telefonlar Quad HD formatında olacak ve 2 telefon arasında ekran boyutu farkı olacak. Ekranlar 5.5 inç büyüklüğünde ve 5.2 inç büyüklüğünde olacak. Yeni Nokia, Android telefonları IP68 sertifikasına sahip olarak 1.5 metreye kadar yarım saat süre boyunca su altında direnç gösterebilme özelliğine sahip olacak. Yukarıda da dediğimiz gibi geçmişin en kaliteli telefonlarına ve unutulmayan telefonlarına isim hakkı veren, bunların sahibi olan Nokia belki de bu adımıyla gerçekten başarılı işlere adım atacak.

(82)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER