Pokemon Go hakkında resmi şikayetler de başladı !

0
648
Pokemon Go hakkında resmi şikayetler de başladı !

Pokemon Go şimdi de resmi şikayetlerle uğraşıyor. Amerika’daki Federal Şikayet Komisyonu ‘na 70’den fazla oyuncu şikayette bulundu.

Temmuz ayında piyasaya sürülen ve son dönemlerin en çok ses getiren oyunlarından olan Pokemon Go hakkında Federal Şikayet Komisyonu ‘na yapılmış 72 adet şikayet bulunuyor. Bu şikayetlerden 56 tanesi Niantic Labs‘i hedef alırken geri kalanlar The Pokemon Company ve Nintendo ‘ya yükleniyor.

Niantic Labs ‘in geçtiğimiz haftalarda hile yapan, üçüncü parti uygulama veya site kullanan oyuncuları banlaması ve çok tepki alması üzerine banlanan hesapların yeniden kontrol edileceği açıklanmıştı. Kullanıcılardan biri şikayetinde hiçbir uyarı almaksızın 450 dolar harcadığı Pokemon Go hesabının banlandığını ve ya zararının karşılanması yada hesabının tekrar kullanıma açılması gerektiğini savunuyor.

Pokemon Go sadece banlanma ile ilgili değil başka birçok sebepten de şikayet ediliyor. Bunlar arasında gizlilik, özel mülkün Pokemon Gym’i olarak kullanılması ve çocukların güvenliği gibi konular yer alıyor.

(17)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER