Pokemon Go Oyununda Rekor Kırdı

0
621

Pokemon GO uygulamasının henüz ilk çıktığı zamanda ki popülerliğini biraz kaybetmiş olsa da milyonlarca oyuncu hala gece gündüz demeden Pokemon GO oymuyor. Bu oyunun severlerinden bir tanesi 27 yaşında olan Nick Johnson, oyunda bulunan bütün Pokemonları yakalayarak rekora imzasını attı.
Johnson’un bütün hayatını da bu oyuna adadığına artık eminiz ve Johnson Pokemonları yakalayabilmek amacıyla Amerika’da 150 km’den daha fazla yol gittiği daha sonra da diğer Pokemonları da yakalamak için yurt dışına açıldığını söylüyor. Johnson son durağının ise Avustralya olduğunu söylüyor. Yaptığı bu yolcuklarında çoğunun sponsor tarafından karşılandığını belirtiyor.
Bu oyunun ustası olan Johnson’un son olarak yakalaması gereken Kangaskhan’ı yakalaması da epey zor olmuş. Avustralya’da son Pokemon’u yakalamak için 5 saat kadar gezen Johnson bir arkadaşının sosyal medya hesabından resmini paylaşmasıyla hemen harekete geçtiğini söylüyor. Bulundukları yerlerde çok az bir zaman duran Pokemon’u yakalamak için Uber çağırdığı da işin ilginç yanı. Toplam olarak 145 kadar Pokemon yakalayan Johnson’un haftada toplam 50 saatini oyuna ayırdığı da çok ilginç geliyor doğrusu. Twitter’dan oyunun olan geliştiricisi Niantic ile Nintendo’ya seslenen Johnson ise kendisinin resmen genel merkeze çağırılmasını istedi. Şirketin ne cevap vereceği ise merak konusu.

(5)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER