Pokemon GO’dan App Store Başarısı

0
581
pokemon-go-app

Dünya üzerinde büyük bir yankı yapan ve milyonlarca hatta milyarlarca kişinin oynadığı oyunlardan bir tanesi olan Pokemon GO her alanda başarıyı yakalıyor. Artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokemon GO, App Store’da yeni ve tarihi bir rekora imza attı.

Diğer tüm oyunları unutturan, kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde tüm Dünyaya adını duyuran ve bir çok kişiyi kendisine bağımlı yapan Pokemon GO adlı oyun her alan hızlı bir şekilde kendisini başarılı gösteriyor. Dünya’nın büyük bir hayranlıkla oynadığı bu oyun şimdi de rekorunu App Store üzerinde kırdı. Pokemon GO diğer tüm akıllı telefon mağazalarının içerisinde en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi oldu. Henüz ne kadar indirildi resmi bir belge yok ama şuanda Apple tarafından verilen resmi açıklamaya göre Pokemon GO oyunu tarihte görülmemiş bir indirme rekoru yaşamış. Pokemon GO tamamen ücretsiz olan bir oyun. Eğer oyun bu şekilde ilerlerse 2 yıl içerisinde 3 milyar dolar değere sahip olabilir diye bilgi paylaşılmakta.

pokemon go app store

Apple bununla kalmadığı gibi birde bu oyuna 50 milyon dolar değerinde yatırım yapmış. Kısa süre içerisinde büyük bir başarıya imza atan Pokemon GO oyununa her yerden yatırım geliyor. Büyük bir başarıya sahip olması ve bu denli oynanması elbette sürpriz değil fakat bütün geliştiricileri kendisine çekiyor. Kim bilir oyun çıktıktan sonra Nintendo ve diğer oyun yapımcıları ne kadar teklif aldı? Firmaların hisse değerleri ne kadar yükseldi? Oyun hakkında henüz resmi bir rakam yok ama ilerleyen günlerde bunların hepsi paylaşılacaktır.

(7)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER