Reklam Engelleyiciler Facebook’a Karşı

0
700

Günümüzde pek çok insan özellikle tamda eski okul arkadaşlarını stalklarken önlerine çıkan sinir bozucu reklamlar için Facebook üzerinden yayımlanan reklamlara karşı engelleyici programlar kullanıyorlar. Artık gereksiz reklamlar tarafından rahatsız edilmeden etrafta gönlünüzce gezebilecek olmak her ne kadar sizin için harika bir şey olsa da bu durum Facebook’un yazılımcıları için bir kabustan farksız. İşte tamda bu yüzden reklam engelleyici programların yaratıcı firmaları ve Facebook arasında amansız bir çatışma uzunca bir zamandır süregelmekte.

Geçen ay bu yazılımlara karşı farklı kodlar geliştirmekte olduğunu duyuran Facebook’a karşıt firmalardan büyük bir tepki var. Her ne kadar bu yeni kodlar reklam karşıtı firmaların işini oldukça zorlaştırsa da birbirlerine rekor sürelerde cevaplar vermeye ve yazılım dünyasında karşılıklı olarak Anadolu’da ki aşık atışmalarını aratmayacak şekilde yarışmaya devam ediyorlar.

reklam engelleyici

Facebook’un bu saldırgan tutumu üzerine ondan işleri bir tık ileriye götüren Google’da reklam sayılarında bir artışa gidebilir gibi görünüyor. Umarız bu iş çok daha fazla ilerlemeden ortak bir yol bulunur ve bütün kullanıcılara yüksek kalitede hizmet anlayışı olması gerektiği gibi devam eder.

(62)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER