‘Rogue One’ bir Star Wars Hikayesi Darth Vader’ı Geri Getiriyor

0
577

Geçtiğimiz yıllarda final yapan ve Bilim Kurgunun babası olarak bilinen Star Wars, Yıldız Savaşları, Disney aracılığıyla yeni bir hikayeyi gündeme getiriyor. Özellikle 1977’deki orjinal filmden izler taşıyan film bu yıl bir yeni uyarlamasıyla bütün sevenlerinin dikkatini üzerine çeken efsanevi seriyi birincilik sıralamasından indirmemekte kararlı.

Filmin yeni yayımlanan fragmanından da anlaşılacağı üzerine Darth Vader ve barış için savaşan bir grup kahraman arasında geçen filmin kadrosu da göz doldurur cinsten. İpman filminden hatırlayacağımız Donnie Yen’i yine süper bir dövüş ustası olarak gördüğümüz filmin baş rolünde Felicity Jones gibi genç bir yıldızı izleyeceğiz. Kötü adam rolünde ise yine bütün diğer filmlerdeki kötü karakterleri başarı ile canlandıran Ben Medelson ile oldukça seyrine doyulmaz bir film ortaya çıkmış.

Bilim ve teknoloji dünyasında pek çok yeniliğe ilham veren film gerek kurgusu gerek senaryosu gerek yapımı ve içinde kullanılan teknolojiler olsun insanlığa gelecekle alakalı oldukça gerçekçi bir ütopya sunuyor. Bu ütopik olay ve karakterler içinse mükemmelliğin anlamı şeklinde bir tanım yapmak hiç yanlış olmaz çünkü film bünyesinde çalışan onlarca tekniker yapım görevlisi ve yardımcılar insanlık adına bu filmle beraber bize yeni pencereler açmaya devam ediyorlar.

 

 

(12)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER