Samsung Galaxy Note 7 Değişim Programı Türkiye’de başlıyor

0
615
galaxy note 7 degisim

Samsung, Galaxy Note 7 Değişim Programı’nı Türkiye’ de başlatıyor.

Samsung, pilde oluşan bir sorun sebebiyle Galaxy Note 7’lerin satış ve dağıtımını 2 Eylül tarihinden itibaren durdurmuş ve bir değişim Programı başlatılacağının kullanıcılara duyurmuştu.

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 kullanıcılarının sahip oldukları cihazlarını yeni seri ile değiştirebilecekleri değişim programının yanında kullanıcı güvenliğini garantileyecek yeni önlemler olduğunu da belirtmişti.

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’in yaptığı açıklamada“Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için en önemli önceliktir. Bu nedenle tüm kullanıcılarımızın hemen Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmalarını talep ediyoruz. Yeni seri cihazlar ile kullanıcılarımız en yüksek kalitede akıllı telefon deneyiminden faydalanacaklar.” dedi.

Galaxy Note 7’nin yeni serisi, Ekim’de geliyor

Ekim ayı ortasından itibaren, yeni seri Galaxy Note 7’lerin raflardaki yerini alacağını söyleyen Tansu Yeğen, kullanıcılara sabırları ve anlayışları için teşekkür etti.

Galaxy Note 7 kullanıcılarına 444 77 11 nolu Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak Değişim Programına katılmaları çağrısını yapan Samsung, yeni seri Galaxy Note 7’lerde pil sorununun yaşanmaması için alınan önlemleri de açıkladı.

Samsung’ un kullanıcı güvenliği amacıyla aldığı önlemler

Pil şarj sınırlandırmasıyla ilgili güncelleme: Türkiye’deki eski seri cihazlara 25 Eylül itibariyle bir yazılım güncellemesi iletilecek. Cihazın tam kapasite şarj olmasını sınırlandırarak, yaşanan olayların bir daha yaşanmasını engellemeyi amaçlayan Samsung, pil dolum limitini yüzde 60’la sınırlandıracak. Kullanıcılar cihazı her kapatıp açtıklarında Değişim Programı’na mesajını görecekler.

IMEI ve/veya seri numarası kontrolü: Kullanıcılar ilerleyen günlerde tamamen hazır olacak olan samsung.com/tr/note7duyuru/ adresinden IMEI numarasını girerek, cihazlarının güvenli olup olmadığından emin olabilecekler. Cihazın yeni seriye ait olup olmadığı ise kutusunda yer alan IMEI numarasının bulunduğu etiketin üzerinde mevcut olan siyah kareden anlaşılacak.

Galaxy Note 7’nin ilk serisiyle imajı oldukça sarsılan Samsung, umarız ki ikinci serinin çıkışıyla birlikte ayağa kalkabilir.

(29)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER