Samsung Galaxy Note7 ‘nin yeni serisi uçakta patladı

0
629
Samsung Galaxy Note7 ‘nin yeni serisi uçakta patladı

Samsung bir patlama olayıyla daha karşı karşıya ,üstelik bu kez güvenli olduğu iddia edilerek piyasaya sürülen yeni seri Galaxy Note 7 uçakta patladı.

Samsung yaşanan birçok patlama olayından sonra Galaxy Note7 ’leri piyasadan çekerek yeni üretim Galaxy Note7 ‘leri sahiplerine ulaştırmıştı. Fakat değiştirilen güvenli Galaxy Note7 ‘lerden birinde de patlama yaşandığı haberinin gelmesi şok etkisi yarattı.

The Verge’de yayınlanan habere göre olay Amerika Lousville’den Baltimore şehrine uçmaya hazırlanan Southwest Airlines’ın 994 numaralı uçağında yaşandı. Habere göre uçak henüz perondayken Brian Green isimli yolcunun cebindeki kapalı vaziyetteki cihazdan dumanlar yükselmeye başlayınca Green telefonu cebinden çıkartarak yere fırlattı. Telefonun alev alması üzerine uçak boşaltılarak yolcuların güvenliği sağlandı. Yanan telefonun uçağın zeminine de zarar verdiği belirtilirken Green, telefonu aldığından beri sadece kablosuz şarj cihazı kullandığını ve olayın vuku bulduğu sırada cihazın şarj seviyesinin yüzde 80’lerde olduğunu ifade etti.

Patlamanın yaşandığı cihaz için yapılan IMEI sorgulamasında güvenli bir model olduğu ve kutusunda da güvenli olduğunu gösteren siyah kutucuğun bulunduğu bildirildi. Olayla ilgili açıklama yapan Samsung ,yaşanan olayın henüz kesin olarak doğrulanmadığını, araştırma aşamasında olduklarını ve araştırma biter bitmez yeni bir açıklama yapılacağını belirtti. Amerika Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu ‘ysa konuyla ilgili soruşturma başlattı.

The Verge’e konuşan Brian Green bu olayların üzerine iPhone 7 kullanmaya başladığını açıklarken soruşturmanın sonucunda nasıl bir karar verileceği ise merak konusu.

Samsung ‘un yeni seri Galaxy Note7 ‘leri tekrar geri çağırıp çağırmayacağı ise henüz muallakta.

(48)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER