Samsung ve BlackBerry’den Ortak Tablet Geliyor

0
660

Teknoloji konusunda önemli firmalardan olan Samsung ve Blackberry, ortak bir tablet çıkarma konusunda anlaştı. Tabletin en büyük özelliği ise casus geçirmez olması.

Mobil cihazların güvenliği konusunda en dikkat çeken isimlerden birisi kuşkusuz BlackBerry. Teknolojik cihazlar konusunda en üst firmalardan biri olan Samsung ve BlackBerry, önemli bir karara imza attı.

Samsung – BlackBerry Ortak Tablet Geliyor

İki dev firma yeni bir tablet modeli konusunda anlaşmaya vardı. Görüntü olarak Samsung Galaxy Tab S2 benzeri olacak yeni tablet özellikle güvenlik konusunda çok üst seviyede olacak. Casus geçirmez tablet olarak adlandırılan bu ortak yapım tablette SecuTablet üzerinde veri depolaması gerçekleştirilecek. Bu alanda güvenliğin tam olarak sağlanması için ise BlackBerry tarafından özel olarak hazırlanmış şifreleme sistemi kullanılacak.

Resmi kullanımlar için tasarlanan bu yeni tablette gizli bilgi ya da resimler güvenle depolanabilecek. Tablette bulunan özel verilerin dışında dışarıdan aktarılan verilerinde güvenli depolanması sağlanacak.

Samsung ve BlackBerry‘nin ortak olarak hazırlayacakları bu üst düzey güvenlikli tablet konusundaki en kötü haber ise tabletin üst güvenlik sürümünün  genel kullanıma sunulmayacak olması.

(11)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER