Sandık Etrafında Pokemon Go Yasağı

0
510

Tayland’da yapılacak referandumun öncesinde dikkat dağınıklığı yaratmaması amacıyla sandığın etrafında kişilerin Pokemon GO oynanmaması konusunda uyarı yapıldı.
Tayland’da seçim kurulunun bugün yapılacak olan referandumun öncesinde sandıkların etrafında da Pokemon GO oyununun oynanmaması konusunda halka uyarıda bulundu. Diğer yandan ise kurul, sosyal medyada ki muhalif yorumlara da neden olan hızlı seçim sonucunda da sisteminin çöktüğünü belirtti.
Tayland halkı ise yeni anayasanın taslağına evet veya hayır oyunu kullanmak için bugün sandıkların başına geçti.
Aylarca konuşulan ve tartışmalara neden olan cunta yönetimi tarafınca hazırlanmış olan yeni anayasa taslağının da referandumuna çok az bir süre kala dikkat dağınıklığı olmaması amacıyla Yüksek Seçim Kurulu üyesi olan Somchai Srisutthiyakorn, sandık görevlilerinin de halkın Pokemon Go oynamamaları için uyarılar yaptı.
Seçim kurulu da referanduma çok kısa bir süre kala çöktüğü belirlenen Hızlı Sonuç Sistemi’nin de yarına kadar hazır olamayacağını belirtti. Hızlı sonuç sisteminin de arızalanmasıyla sosyal medyada ki hile söylentilerine neden oldu.
Dünyaya hızla yayılan Pokemon Go oyunu ise Tayland’da ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde bulunan Google Oyun Mağazalarına da bugün geldi.

(5)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER