Sherlock Holmes bitiyor mu?

0
1358
Sherlock Holmes bitiyor mu ?

Bir süredir dünya çapında oldukça sevilen BBC dizisi Sherlock Holmes ‘un biteceğine dair söylentiler dolaşıyordu. Dizinin Sherlock ‘u Benedict Cumberbatch bu iddialara açıklık getirdi.

Senaryosu Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından yazılan Sör Arthur Conan Doyle ‘ın eserlerinden uyarlanan dizinin başrollerini Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın paylaşıyor. İkili dizinin ilk sezonundan sonra büyük ün kazanarak Hollywood ‘a adım attı. Devamlı olarak yeni projelere imza attıklarından Sherlock’un sezonları arasında uzun bir bekleme süresi oluyor.

Benedict Cumberbatch geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda dizinin biteceği sinyalini vermişti. Bu haber Sherlock Holmes hayranlarını oldukça şaşırtmıştı. Fakat başarılı oyuncu USA Today ‘e konuşarak bu açıklamasının yanlış aksettirildiğini dile getirdi.

Yakında vizyona girecek olan Doctor Strange filminin tanıtım turu esnasında Cumberbatch, yanlış anlaşılmayı düzeltti. Sevilen oyuncu dizinin biteceğini söylemediğini vurgulayarak sözlerine “Yakın zamanda bir gazeteciyle konuşum. O sözlerimi click-bait bir başlığa çevirmeye çalıştı. Aslında dördüncü sezonun ‘şimdilik’ son olduğunu dile getirmiştim ancak söylediklerim çarpıtıldı. Bu son demekle, bu şimdilik son demek arasında büyük bir fark var. Röportajı yapan paragrafı böyle bitirerek açıklamayı havada bırakmış.” şeklinde devam etti. Eğer bir gün diziyi bitirme kararı alınırsa bunu bir dergi üzerinden duyurulmayacağını belirten Cumberbatch,  Sherlock ‘ta rol almayı ve bütün ekibi çok sevdiğini uygun hikaye ve uygun zamanla diziye devam edileceğini dile getirdi. Cumberbatch bu açıklamayla hayranlarını rahatlatmış oldu.

Fakat Sherlock Holmes ‘un dördüncü sezonu Ocak 2017 ‘de yayınlanacağından Sherlock severlerin biraz daha sabretmesi gerekiyor.

(177)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER