Sherlock Holmes yeni sezon bölüm isimleri yayınlandı !

0
1245
sherlock holmes dizi 4. sezon

BBC‘nin sevilen dizisi Sherlock Holmes‘un heyecanla beklenen dördüncü sezonunun ilk iki bölümünün isimleri açıklandı.

Dördüncü sezon çekimleri geçtiğimiz Ağustos ayında tamamlanan Sherlock Holmes dizisi Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından Sör Arthur Conan Doyle‘ın eserlerinden uyarlanıyor. Sezonları arasında uzun bir bekleme süresi olan dizinin son yayınlanan bölümü “The Abominable Bride” dı.

BBC One, dünya genelinde geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Sherlock ‘ un ilk iki bölümün ismini duyurdu. “The Six Thatchers” adlı bölüm dizinin dördüncü sezonunun ilk bölümü olacak. Moffat ve Gatiss’in bu bölümde 1904’te Arthur Conan Doyle tarafından yazılan  “The Six Napoleons(Altı Napolyon)” isimli hikayeden esinlendiği düşünülüyor. Hikayede Sherlock ‘ un, Napolyon heykellerinin bir tanesinin içinde saklı olan siyah inciyi bulabilmek için heykelleri teker teker parçalayan suçlunun peşine düşüşü anlatılıyor.

Dördüncü sezonun ikinci bölümü “The Lying Detective” adını taşıyacak. Bu bölümün isim benzerliğinden dolayı Doyle’ ın “The Dying Detective” hikayesine benzemesi bekleniliyor. Bu hikayede ise Sherlock suçluyu yakalayabilmek için ölümcül bir zehirle hastalanmış gibi davranıyor.

Sherlock Holmes‘un Ocak 2017’de yayınlanacak olan dördüncü sezonu merakla ve heyecanla beklenirken sezon finalinin ismi şimdilik gizli tutuluyor.

(113)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER