PS4 Pro, 10 Kasım’da satışta olacak !

0
814
sony ps4 pro

Sony tarafından geliştirilen PlayStation 4 Pro’nun (PS4 Pro) çıkış tarihi ve özellikleri açıklandı.

Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu Sony Interactive Entertainment (SIE) ’ın yaptığı açıklamaya göre PS4 Pro, 10 Kasım 2016’dan itibaren Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’da satışta olacak. Merakla beklenen PS4 Pro gelişmiş görüntü işleme becerisi ile 4K kalitesinde görüntü desteği sunuyor.

PS4 Pro özellikleri

Sanal gerçeklik (VR) desteği ve HDR oyun deneyimi sunan PS4 Pro, YouTube ve Netflix gibi servisleri destekleyen 4K video oynatma özelliğine de sahip.

VR sanal gerçeklik sisteminin de aralarında bulunduğu diğer cihazların bağlanması için arkasında bir ve önünde iki adet USB yuvasına sahip olan PS4 Pro bunun yanısıra HDR görüntüleme teknolojisini de destekliyor.

Gövdesinin üst yüzeyinde tam ortada  parlak metalik bir yüzeyden oluşan PlayStation logosu yer alan PS4 Pro, adeta güç ve sağlamlık sembolü olan üç blok katmandan meydana gelen yana yatık bir gövdeye sahip.

PS4’ e göre %30 daha ince ve %16 daha hafif olan PS4 Pro’ nun 500 GB ve 1 TB depolama seçenekleri bulunuyor.

Piyasada şuanda var olan ve ilerleyen zamanda piyasaya sürülebilecek bütün PlayStation 4 (PS4) oyunları, tüm PS4’lerde oynanabiliyor.

PlayStation 4 pro

PS4 Pro Fiyatı

Sony ‘ nin pazardaki istikrarını sağlayacak ve oldukça ses getirecek olan PS4 Pro, 10 Kasım 2016’da raflardaki yerini alacak.

Piyasaya çıkmasıyla beraber büyük ilgi göreceğini düşündüğümüz PS4 Pro’nun satış fiyatı; Avrupa’da 399 Euro, ABD’de 399 dolar olacak olup Japonya fiyatı 44 bin 980 Yen İngiltere fiyatı ise 349 Sterlin olacak.

(37)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER