Sony’den Büyük Sürpriz! PS3 Oyunları Artık PC’de Oynanabilecek

0
571

Sony, bilgisayar üzerinden oyun oynayan kullanıcılar için büyük bir sürpriz hazırladı. Oyun konsolu devi, PlayStation 3‘de oynanabilen birçok oyunun Windows bilgisayarlarda da oynanabileceğini duyurdu.

Oyun oynamayı sevenleri en büyük tutkusu oyun konsollarıdır. Bu konuda en başarılı hizmeti veren firma ise kuşkusuz Sony oldu. Sony, PlayStation serileri ile oyun oynama zevkini en üst seviyelere çıkarmayı başardı.

Sony PlayStation 3 Oyunlarını Bilgisayara Taşıdı

Sony, PS3 üzerinden oynanan birçok oyunun Windows bilgisayar üzerinden oynanabileceği müjdesini verdi. Önümüzdeki aylardan itibaren geçerli olacak bu özellik sayesinde en sevilen oyunlardan olan Uncharted 3 ve Shadow of the Colossus artık bilgisayar üzerinden kullanıcılar arasında online olarak oynanabilecek.

Sony’nin bu adımı bilgisayar kullanıcılarını oldukça memnun etti. Daha önceleri PS4, PS3 ve PS Vita üzerinden BluRay ve akıllı televizyonlar kullanılarak online oyun oynamak mümkündü. Yeni gelen haberin ardından artık bilgisayar üzerinden PlayStation Now sayesinde online olarak birçok kullanıcı birlikte oyun oynayabilecek.

Bilgisayarlar üzerinden oynanması mümkün olan oyun sayısının 400 kadar olduğu öğrenildi. Bu oyunların bilgisayar üzerinden oynanması için internet bağlantısı gerekiyor.

(27)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER