Sony’nin YouTube Açıklaması Kullanıcıları Üzdü!

0
652

Günümüz teknolojisi ile televizyonlardan internete bağlanmak ve YouTube‘a girmek çok kolay hale geldi. Ancak Sony‘den kullanıcılarını üzecek bir haber geldi.

Birkaç yıl önce piyasaya Smart Tv’ler sürülmeye başladı. Büyük ilgi gören bu televizyonlarla internet ortamı da ayağımıza serildi. Televizyondan YouTube’a girerek istenilen video rahatlıkla izlenebiliyor.

Sony’den Üzecek Bir Haber Geldi

Bravia Tv serisi ile oldukça beğeni toplayan Sony, kullanıcılarını üzecek bir duyuru yaptı. Firma 50 farklı Bravia Tv serisinde bbu ayın sonundan itibaren YouTube kullanımının duracağını açıkladı.

YouTube kullanımının durdurulma gerekçesinin YouTube spesifikasyonlarında yapılan değişiklikler olduğu açıklanırken, söz konusu olan modellerde artık YouTube özelliğinin kullanılmayacağı öğrenildi.

Firma yaz aylarının başında yapılacak değişiklik hakkında bilgi vermiş ve uyarılarda bulunmuştu. Firmadan yapılan açıklamada bazı bağlantıların güvenli olmadığının tespit edildiği ve bu nedenle bu bağlantıların devre dışı bırakılacağı belirtilmişti. Sony, Bravia Tv serisinde yer alan ve artık YouTube desteği alamayacak olan televizyonlarının hangileri olduğunu resmi internet istesinde liste halinde yayınladı. Eğer televizyonunuz Sony Bravia ise bu listeden modelinizi kontrol edebilirsiniz.

(17)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER