Spotify Japonya pazarına giriş yapıyor

0
541
spotify japonya pazarinda

İsveç menşeili en geniş müzik dinleme servislerinden biri olan Spotify, dünyaya yayılma çabalarını sürdürerek bu sefer de Japonya pazarına sıçrıyor.

Ülkemizde de çok tercih edilen Spotify, kısa bir süre önce Daily Mix özelliğini duyurmasının ardından şimdi de Japonya pazarında yer alacağını açıkladı.

Duyurulan bu gelişmenin ardından şirketin CEO’su Daniel Ek bir açıklama yaptı. Açıklamasında Spotify’ın Japonya’nın eşşiz müziğiyle buluşmasından dolayı çok heyecanlı olduklarını belirten Ek, sözlerini ”Spotify’ın her ruh haline uyan devrimsel keşif ve kişiselleştirme özellikleriyle insanların müzikten keyif almasına ve yeni sanatçılar keşfetmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.” şeklinde sürdürdü.

Japonya’da da kullanıcılara ücretsiz (reklam içerikli) ve ücretli üyelik seçeneklerini sunan Spotify, reklamsız üyelik ücretini 10 dolar olarak açıkladı. Karaokenin Japonya‘da popüler olması nedeniyle uygulamaya şarkı sözlerini gösteren bir özellik de ekleyen şirket yeni pazarında da gayet iddialı olduğunu gösterdi.

Spotify‘ ın şarkı sözü gösterme özelliği hem mobil cihazlarda hem masaüstünde aktif olacak.

(7)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER