Tablet Üzerinden Televizyon Kullanabilirsiniz!

0
809
tablet-televizyon-kullanma

Akıllı televizyonunuz mevcutsa tabletinizle onu uzaktan yönetebileceğinizi edebileceğinizi bilir miydiniz? Akıllı televizyonlar son senelerde yaşamımıza giren teknolojilik makineler.

Bilgisayar gibi rahatlıkla kullanabildiğimiz bu cihazlar internete girmek, çevrimiçi olarak video izlemek veya sosyal ağlarda gezinmek için bile kullanılabiliyor.

Hal böyle olduğu zaman bu makineleri interaktif olarak kullanabilmemiz için ek cihazlara ihtiyaç duyulabiliyor. Özellikle belirtmek gerekirse internet üzerinde gezinmek ve öteki işlemler için kumanda yerine dokunmatik ekranlı telefon veya tablet gibi cihazlar gerekebilmektedir.

Marka ve Model Farkı Yok

Öncelikle akıllı bir televizyona sahipseniz tablet kullanımı için marka ve modelin aşırı önemi yok. Bunun için gerekli şart makineniz akıllı olsun ve internete bağlanabilsin. Günümüz çerçevesinde Samsung, Philips, Panasonic, Sony, LG ve gibi çeşitli markaların aşağı yukarı her birini tablet bilgisayarlar için programları bulunmaktadır. İlk olarak bu programları tablete yüklemek gerekmektedir.

Tablet ve Bilgisayar İnternete Bağlandığında

Yükleme işleminden sonrasında akıllı televizyon beraberinde tablet bilgisayarı aynı internet ağına bağlamak gerekmektedir. Kablosuz olarak yapılmakta olan bu bağlantı sonrası tablet üstündeki yazılım beraberinde akıllı televizyonu kontrol etmeye başlıyoruz.

Bunlara ek olarak iki makineyi da aynı ağa bağlarsak tablet üstündeki video, müzik ve görsel gibi belgeleri televizyon üstünden de izleyebiliyoruz.

(57)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER