Talihsiz Adamın Bacağı Ne Hale Geldi

0
529

Akıllı telefonların son dönemlerde hayat kurtarıcılığından dolayı hiç yanımızda ayırmadığımız bir gerçek. Hatta hayatımız bütünüyle artık telefona bağlı. Artık en ufak bir işi bile telefon ile halledebiliyoruz.
Aslına bakılırsa bu gibi telefon cihazlarına bağlı kalmak çok da doğru değil. Çünkü sağlımızı başlıca tehdit eden unsurlardan bir tanesi. Etrafa ve bize yaydığı radyasyon dalgaları dışında her an patlamaya hazır cihazlar. Bataryalarında ise lityum-iyon bulunuyor. Bilindiği üzere ise bu bataryalar çok fazla ısındığında veya herhangi bir darbe aldığında kolayca patlayabiliyor.
Batarya güvenliği uzmanlarından biri olan Dan Doughty, bu bataryaların sorunlu olarak çıkma ihtimalinin ise 10 milyonda 1 kadar az olduğunu söylüyor. Her sene yaklaşık olarak 6 milyar kadar batarya üretildiğini varsayarsak ortalama olarak 600 bataryanın da sorunlu olduğunu bilebiliriz.
Sorunlu olan bu bataryalardan bir tanesi ise Avustralyalı olan talihsiz bir bisikletçiye rastladı. 36 yaşında olan Gareth Clear, arka cebinde taşıdığı akıllı iPhone 6 telefonuyla bisiklet sürmeye başladı. Daha sonra dengesini kaybederek düştü ve batarya patladı.

(9)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER