Telefon ve Tabletlerde Kılıf Kullanımına Dikkat!

0
619

Telefon ve tablet kullanıcıları cihazlarına zarar gelmemesi için mutlaka kılıf kullanırlar. Peki, kılıf kullanımı ne kadar doğrudur? Kılıfın bu zararına dikkat!

Günümüzde her telefona ve tablete uygun bir kılıf bulmak oldukça kolay. Kılıf seçeneği o kadar fazla ki insan hangisini seçeceğini bile şaşırır hale geliyor. Telefonları ve tabletleri hem koruyan  hem de daha güzel gösteren bu kılıfların bir zararı olduğunu biliyor muydunuz?

Kılıf Telefon ve Tabletin Patlama Riskini Arttırıyor

Yapılan son araştırmalar, özellikle sıcak havalarda telefon ve tabletlerde kılıf kullanımının ciddi sorunlara neden olabileceğini ortaya koydu. Bu tür elektronik cihazlar, kullanıma bağlı olarak bir süre sonra ısınmaya başlıyor. Kılıf kullanımı ise ısının dışarıya çıkmasını engelliyor. Üzerine bir de sıcak hava eklendiğinde telefon ve tabletin patlama ihtimali daha da artıyor.

Hava sıcaklıklarının oldukça yüksek seyrettiği şu günlerde telefon ve tabletlerin patlama ihtimalinin de arttığı göz önünde bulundurulursa bu günlerde kılıf kullanımına biraz ara vermek akıllıca bir hareket olacaktır. Bu konuda dikkatli davranılması, olası bir sıkıntının önlenmesini sağlayacaktır.

 

(54)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER