Telefondan 4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

0
587
4-5g-hiz-testi

Bildiğiniz üzere bizim ülkemize 4.5G henüz yeni dahil olmuştu ve internet konusunda büyük bir sorun yaşıyorduk. Görevliler, 4.5G geldiği zaman daha hızlı bir internete sahip olacağımızı ve her işimizi daha hızlı bir şekilde yapacağımızı dile getirmişti. Peki siz bu hızı hissettiniz mi? Daha doğrusu 4.5G hız testini uyguladınız mı?

4.5G normalde diğer internetlerden daha hızlı olması gerekiyor çünkü fiber hızda olan bir internet. Ne yazık ki bizim ülkemizde internet anlamında tam olarak bir gelişme sağlanamıyor. Her ne kadar hız arttırıldı densede ülkemizde hem internet pahalı, hemde alt yapı ve bu gibi internet çeşitleri çok yavaş olarak sunuluyor. Bunun haricinde eğer internet hızınızı test etmek ve ne kadar olduğunu görmek istiyorsanız şimdi hemen bunun açıklamasını sizlere yapalım ve nereden hız testi yapabileceğinizi gösterelim.

Bir internet sitesi önermeyeceğiz fakat Google gibi arama motorlarına girdiğiniz zaman şu şekilde bir arama yaptırabilirsiniz. “4.5G hız testi, internet hız testi” gibi aramalar yaptırmanız sizi hızlı bir şekilde hız testi yapabileceğiniz yerlere sürükleyecektir. Evet, şimdi hemen sizlerde bu uygulamaları kullanarak kendi internet hız testinizi yapabilirsiniz. Hız testini yaparken arka planda hiç bir uygulamanın interneti kullanmadığından emin olun. Yoksa uygulamalar hız testinize etki edecektir ve bu durumda daha düşük bir hız karşınıza çıkabilir.

(42)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER