Twitch’te artık para harcamadan da bağış yapabilirsiniz

0
735
Twitch tv

Twitch, para vermeden de istediğiniz yayıncıya bağış yapabilmenizi sağlayan bir yenilik getiriyor.

Oyunseverlerin gözdesi olan oyun yayın platformu Twitch ,hem yayıncıları hem izleyicileri sevindirecek radikal bir değişikliğe gidiyor. Bundan böyle çeşitli yollardan kazandığınız sanal paralarla yayıncılara destek olabilirsiniz.

Twitch’te para harcamadan bağış nasıl yapılır?

Twitch‘te yayının alt kısmında bulunan bağış butonuna tıklayarak izlediğiniz yayıncıya bağış yapabiliyorsunuz. Ancak birçok yayıncıyı takip ettiğinizi düşünürsek bu bağışlar oldukça masraflı olabiliyor. Yeni gelen sistemle birlikte anket doldurarak ya da reklam videosu izleyerek “Bits” denilen sanal paradan biriktirebiliyor ve bu paraları yayıncılara bağışlayabiliyorsunuz.

İzlenen her bir reklamdan ortalama 5 Bits kazanabiliyorsunuz. Fakat reklamın veya anketin değerine göre 100 Bits’e kadar sanal para kazanmanız mümkün. 100 Bits yaklaşık 1,40 dolar değerinde oluyor. Tabiki sistemin kötüye kullanılmaması için bir kullanıcının izleyebileceği günlük reklam sayısı sınırlandırılmış durumda.

Twitch ‘in sanal para sistemi şimdilik sadece Amerika ‘da kullanılabiliyor fakat kısa sürede tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

(54)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER