Twitter’da sevindiren güncelleme

0
552
twitterda güncelleme

Dünya genelinde yaklaşık 300 milyon kullanıcısı bulunan mikroblog sitesi Twitter yeni güncellemesiyle kullanıcıları sevindirdi.

Facebook, İnstagram, Snapchat, Swarm,Whatsapp gibi sosyal medya siteleri ve uygulamaları günümüzde pek çok insan tarafından severek kullanılıyor. Bunlardan biri de Twitter.

Twitter bilindiği üzere kullanıcılarına türkçede ‘’cıvıldama’’ yani ‘’tweet’’ adı verilen 140 karakterlik metinler yazma imkanı tanıyan bir sosyal mecra. 140 karakter sınırında bir süredir değişikliğe gitmeyi planlayan Twitter beklenen güncellemeyi 19 Eylül Pazartesi günü hayata geçirdi.

Tweetlere video, fotoğraf veya gif eklendiği taktirde sınırlı olan karakter sayısı daha da düşüyor, duygu ve düşünceleri ifade etmek zorlaşıyordu. Bu duruma çözüm bulan Twitter’ın yaptığı resmi açıklamaya göre tweetlerde yer alan video, fotoğraf, gif, anket, alıntı ve kullanıcı isimleri karakter sayısını etkilemeyecek.

Twitter, şimdilik bir tweette kaç farklı fotoğrafın veya kullanıcı isminin yer alabileceğini belirlememiş olsa da bu güncellemeyle kullanıcıları oldukça memnun etmeyi başardı.

(11)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER