Twitter’dan 235,000 Farklı Hesap için Terörizm Şüphesi

0
447

Son bir kaç yıldır pek çok kişi tarafından kullanılan popüler sosyal ağ Twitter geçtiğimiz günlerde resmi blogundan yaptığı açıklamayla dünya üzerinde bir şok etkisi yarattı. Farklı algoritme yapıları kullanan Twitter yaptığı açıklamada terörist içerikleri belirleyebilecek bir algoritmaya sahip olmadığını söyledi. Aynı zamanda 235,000’e yakın hesap içinde terörist grup bağlantılarındab şüphelenen son günlerin popüler sosyal ağı 2015 yılının otalarından bu yana yaklaşık olarak 360,000 hesabı yine aynı gerekçe ile devredışı bırakmıştı.

Twitter ‘ Dünya terör saldırılayla dalgalanmaya başladığından beri platformumuzdan şiddetin reklam edilmesini engellemek için elimizden geleni yapıyoruz.’ dedi.

Elinde şuan için terörüst içerkleri belirleyebilecek ‘sihirli bir algoritma’ olmadığının vurgusunu yapan Twetter yetkilileri bu iş için bazı araçları kullandıklarını söyledi. Terörist saldırı oranlarında geçen yıldan itibaren %80 oranında büyük bir artış izleyen Tiwetter’ın bir sonraki hamlesinin ne olacağı ise tam bir merak konusu.

 

(5)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER