Twitter’dan Kullanıcıları Sevindiren Yeni Özellik

0
573

Sosyal paylaşım sitesi olan Twitter kullanıcıların uzun süredir istedikleri bir özelliği evreye soktu. Twitter artık mesajlarında görüldü özelliğini kullanabilecek.

Twitter her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı ile sosyal medya devlerinden biri olmayı garantilemeye devam ediyor. Kullanıcılardan gelen istekleri mutlaka değerlendiren sosyal medya devi, yine bir talebi geri çevirmedi.

Twitter’da Görüldü Özelliği Geldi

Twitter, DM olarak bilinen Direct Message kısmında kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşmalarında karşı tarafın mesajı görüp göremediğini bilmiyordu. Bu da mesajlaşma konusunda büyük sıkıntılara neden oluyordu.

Twitter, kullanıcılılarının bu konudaki sıkıntısını göz önünde bulundurarak “Görüldü” özelliğini kullanıma soktu. Artık Twitter’da gerçekleştirilen DM’da yolladığınız mesaj karşılığında görüldüğüne dair bir uyarı alacaksınız.

Görüldü özelliği uzun zamandır Facebook Messenger, Whatsapp gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında kullanılıyor. Oldukça beğeni toplayan bu özellik sayesinde karşınızdaki kişinin yolladığınız mesajı görüp görmediğini kolaylıkla öğrenebilecek ve mesajınızın okunup okunmadığı endişesini artık yaşamayacaksınız.

Özellik son güncelleme ile birlikte kullanıma başlayacak. Bu özellik Twitter kullanıcılarını çok memnun ederken, özelliği kullanmak istemeyenler ayarlar bölümünden pasif hale getirebilecek.

(8)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER