Uçakta Galaxy Note 7 taşırsanız federal bir suç işlemiş oluyorsunuz!

0
958
samsung galaxy note 7

Samsung Galaxy Note7 ‘leri yok edilmek üzere gerçi çağırdığı ve kullanıcıların maddi kaybını oldukça makul bir şekilde karşıladığı halde Note7 ‘sinden vazgeçmek istemeyen birçok kullanıcı mevcut. Fakat Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) ‘nin duyurusuna artık uçağa Galaxy Note7 ‘nizle binemeyeceksiniz.

Samsung Galaxy Note7 patlamalarının sebebini hala bulamadığından ve patlama haberlerinin ardı arkası kesilmediğinden mesele hayati bir boyut kazandı. Alınan karara göre onlarca yolcunun güvenliğini sağlamak amacıyla Galaxy Note7 ‘yle uçağa binmek yasaklandı. Üstelik bir şekilde cihazı uçağa sokmayı başarırsanız federal bir suç işlemiş oluyorsunuz.

15 Ekim ‘den itibaren FAA’nın aldığı kararlara göre kargo bölümüde dahil uçağın hiçbir bölümünde Galaxy Note7 taşınamayacak. Galaxy Note7 ’sini bir şekilde uçağa getirmiş olan kullanıcıların cihazı kapatması ve kesinlikle şarj etmemesi belirtilirken yanlışlıkla açılmasını sağlayacak herhangi bir özelliğinin (alarm gibi) etkisiz hale getirilmesi gerekiyor.

Kabin görevlileri uçuştan önce kullanıcıları uyaracaklar ve beraberinde Galaxy Note7 getirmiş olan bir yolcu olması durumunda yolcu bagajıyla beraber uçaktan indirilene kadar uçuşu ertelenebilecek. Bu yolcuların kural ihlali gerçekleştirdikleri gerekçesiyle 179.933 dolara ulaşan bir para cezası da ödemesi gerekiyor.

Aynı zamanda uçağa Galaxy Note7 ile binen yolcular 10 yıla varan hapis cezasıyla yargılanabilecekler.

(33)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER