Whatsapp Kişisel Bilgilerinizi Facebook ile Paylaşacak!

0
598

Anlık mesajlaşma platformu olan Whatsapp’tan kullanıcılarına yeni bir sürpriz geldi. Yeni güncellemesi için Facebook’la anlaşan Whatsapp, onayınızı alarak kişisel bilgilerinizi paylaşacak.

Whatsapp, sürekli olarak yeni güncellemeleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yenilikleri ile beğeni toplayan anlık mesajlaşma uygulaması, bu sefer kullanıcılarını memnun etmeyeceğe benziyor.

Whatsapp Kişisel Bilgilerinizi Paylaşacak

Whatsapp’ın yeni güncellemesi ile dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook’la bir anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Anlaşma kapsamında yeni güncelleme ile size sunulacak mesajı onaylamanız halinde Whatsapp’ta kayıtlı olan tüm kişisel bilgileriniz Facebook ile paylaşılmaya başlanacak.

Son güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan bu mesajı dikkatlice okumadan onay vermemenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde, sizin izninizi alan Whatsapp, Facebook ile tüm bilgilerinizi paylaşmaya başlayacak.

Eğer oldu da dikkat etmeden onay verdiyseniz ve pişman olduysanız ne yapmanız gerekiyor?

Böyle bir durumda yapmanız gereken Facebook gizlilik politikalarına girmek olacaktır. Açılacak sayfada karşınıza “Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, WhatsApp ürün bilgimi Facebook’la paylaş. Bu ayarla sohbetleriniz ve telefon numaranız paylaşılmaz”  şeklinde bir mesaj çıkacak. Bu mesajın yanındaki kutuyu işaretlemeniz bilgi paylaşımını engellemenizi sağlayacaktır.

(42)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER