Whatsapp’tan GIF Sürprizi

0
547

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yeni güncellemesi ile kullanıcılarına bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Ünlü uygulama, son ayların favorisi GIF görsel özelliğini kullanıma açacak.

Sosyal paylaşım siteleri ve anlık mesajlaşma uygulamalarında son günlerde en çok sevilen özellik GIF oldu. Hareketli görsel paylaşımı çok sık tercih edilmeye başlayınca dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’da boş durmadı.

Whatsapp GIF Özelliği Geliyor

GIF özelliği Facebook ile hayatımıza girdi. Kullanıcıların paylaşımlarında hareketli görsel kullanmaktan hoşlanmaları kısa sürede GIF özelliğini popüler hale getirdi.

Özelliğin çok tutması, diğer uygulamalarda da kullanıma başlamasını sağladı. Bu konuda ilk adım Facebook‘un anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’den geldi. Messenger‘in ardından bu özelliği kullanmaya karar veren diğer uygulama ise Whatsapp oldu.

Whatsapp, yeni gelecek güncellemesi ile birlikte bu özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Yeni güncellemeyi alan kullanıcılar, bundan sonra birbirlerine GIF gönderebilecekler. Whatsapp bazı telefon modellerine ise GIF hazırlama şansını da verecek. Bu özellik ilk olarak Galaxy Note 7‘de başlayacak.

(11)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER