Windows 10 sil baştan nasıl yüklenir?

0
660
microsoft-windows-10

Windows 10 ile alakalı siz takipçilerimizden bir çok soru geliyor. Sizlerden en çok şu soru geldi ve bizde bunu yazmak istedik; ”Windows 10 sil baştan nasıl yüklenir?” İşte sizlere bu sorunun cevabı…

Microsoft’un işletim sistemi olan ve Microsoft adına çalışan Windows 10‘da bazen kritik hatalar oluşabilir. Sistemi değiştirmeniz, geriye götürmeniz veya tekrardan reset atmanız gerekebilir. Aynı zamanda bilgisayarınız yavaşlayabilirde. Bu sorunların tümüne çare olabilecek tek şey; ”Windows 10’u tekrar eskiye döndürmek ve başa sardırtmak.” Evet, bu sorundan bu şekilde kurtulabilirsiniz fakat bu işlemi nasıl yapacağız?

– İlk önce ayarlar kısmına girin daha sonrasında güncelleştirme ve güvenlik kısmına daha sonrada kurtarma yoluna girin. Karşınıza çıkan ekrandan bu pc’i sıfırla diyip başlat butonuna basın. Bu yolla birlikte hızlı bir şekilde Windows 10’u sıfırlayabilirsiniz.
– 2. bir yöntem olarak Windows 8’de yer alan sıfırlama işlemi kullanılabilir. Bu işlem bir program aracılığıyla oluyor ve bir daha hiç bir şekilde verileriniz geri gelmiyor. Yani bilgisayarınız tamamiyle en başa dönmüş oluyor. Evet, bu programın linkine de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dosya için tıkla

  • 3. bir yöntemde ISO dosyası yöntemi. Microsoft’un sitesinden indiriyorsunuz ve bir disk aracılığıyla Windows’unuzu hızlı bir şekilde sıfırlayabiliyorsunuz.

Bu yöntemler sayesinde hızlı bir şekilde bilgisayarınızı resetleyebilir veya en başa dönebilirsiniz. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız veya bir sorunuz olursa konu altında bunları yazabilirsiniz.

(55)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER