Yeni Bir Fakülte Teknoloji Fakültesi Açılıyor!

0
584

AK Parti’nin Burdur Milletvekili olan Reşat Petek, Bucak Teknoloji Fakültesi’nin de Bakanlar Kurulu tarafından onaylandığını duyurdu.
Ak Parti Milletvekili olan Reşat Petek, yapmış olduğu yazılı açıklamada ise Bucaklı olanlara 2 tane fakülte ve Bucak Sağlık Yüksekokulu’nun da hayata geçirileceğinin sözü verdiğini tekrardan hatırlattı. İlk başta Bucak Sağlık Yüksekokulu’nu hayata geçirildiğini söyleyen Reşat Petek, yüksekokulun bu önümüzdeki dönemde öğrenci kayıtlarının başlayacağını da dile getirdi. Bucak İşletme Fakültesi’nin kararının ise Bakanlar Kurulu’ndan da geçtiğini belirten Reşat Petek, bu fakültenin de önümüzdeki dönemde öğrencileri almaya başlayacağını açıkladı.
Ayrıca Bucak Teknoloji Fakültesi sözünü de verdiklerini vurgulayan Reşat Petek,
bu verdiği sözünü de yerine getirmek için ilk adım olarak 2015 senesinin ekim ayında MAKÜ Senatosu Teknoloji Fakültesi’nin kararını onayladığını söyleyerek vatandaşlara da müjdesini verdiğini söyledi. Daha sonra da YÖK başkanının ve üyeleriyle de yaptıkları görüşmelerden ve takipçiliğinden dolayı MAKÜ Bucak Teknoloji Fakültesi, Yükseköğrenim Kurulu’nda onaylandığını söyledi. Resmi Gazete’de de yayımlanmış olan Bakanlar Kurulu kararıyla onaylandıktan sonra Bucak Teknoloji Fakültesi resmiyet kazandığını da bir kez daha söyledi.

(6)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER