Yeni Çıkacak Bu Kulaklık Çok Sevilecek!

0
513

Telefon kulaklıklarını konuşmak dışında müzik dinlemek için günün her anında kullanabiliyoruz. Sokakta yürürken, cadde geçerken, bir bankta dinlenirken her zaman kulağımızda kulaklık olabiliyor. Her ne kadar boş zamanları değerlendirmek amacıyla kullansak da bazen çok tehlike arz edebiliyor. Araçların çaldığı korna ya da herhangi uyarı sesini duymadığımızda bir hayli hayatımız tehlikeye giriyor. Çoğu kulaklık dışarıda ki sesleri duymamızı engelliyor. Birde yüksek sesli müzik dinliyorsak dış sesleri duymamız imkansız oluyor. Ayrıca bazı kaliteli kulaklıklar ses yalıtımlı olunca tehlike çok daha fazla artıyor.
Bu duruma Amazon, yeni çıkaracağı kulaklık ile sorunu çözmeyi amaçlıyor. Bu yeni hayat kurtaran kulaklık ise mikrofonu sayesinde dışardan gelen uyarı seslerini yani korna gibi sesleri algılıyor. Algıladığı sırada çalan müziği kesintiye uğratıp kullanıcının duymasını sağlıyor. Bu arada kullanıcı kulaklığına kendi ismini tanımlayabiliyor. Kulaklık takılıyken de biri ona seslendiğinde yine devreye girerek kişi bunu duyabiliyor.
Yani yeni çıkacak olan bu kulaklıkla beraber de birçok meydana gelecek kazalar engellenebilir. Kulaklıkla yürüyerek aynı zamanda da müzik dinleyen insanların dışardaki sesleri duyunca birçok dalgınlık anlarında kendilerine gelebileceği düşünülüyor.

(7)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER