Yeni Oturum Açma Protokolü Duyuruldu

0
593

Android uygulamalarda oturum açmak çok yakında da kolay bir hale gelecek. Google ve parola yöneticisi olan Dashlane’i duyurmuş olduğu yeni oturum açma protokolü de bütün uygulamalara hiçbir şey yapmadan da oturum açmaya izin veriyor.
Google Smart Lock’a benzer olarak çalışan yeni Open YOLO, Chrome’da saklamış olduğunuz parolaları ayrıca uygulamalar ve web sitelerinde de kullanabilmeyi sağlıyor. Bununla beraber Chrome’un parola yöneticisini kullanmak yerine de, istenilen parola yöneticisi de kullanılabiliyor.
Şimdi uygulamalarda da oturum açabilmek için il başta parola yöneticisini açıp ilgili girdiyi bulduktan sonra da parolanın yapıştırılmasının beklenmesi gerekiyor. Open YOLO ile beraber her şey otomatik hale de geliyor, böylece yeni telefonda da ilk kurulumunuzu yapmak daha da kolaylaşıyor.
Open YOLO’nun kullanmakta olduğu açık protokolü resmi bir şekilde destekleyen tek parola yöneticisi ise şimdilik Dashlane. Fakat protokol açık olduğundan dolayı öbür parola yöneticileri ise gelecek zaman diliminde ondan faydalanabilecek. Open YOLO şimdilik sadece Android’de çalışmakta fakat Dashlane, onu Android’in daha ötesine taşımak için çalışmalar yaptıklarını söylüyor.

(4)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER