YouTube artık çevrimdışı da kullanılacak !

0
710
YouTube artık çevrimdışı da kullanılacak !

Google, çevrimdışı izlemeye olanak veren yeni Youtube uygulaması YouTube Go’yu tanıttı.

Youtube kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen çevrimdışı izleme özelliği YouTube Go adıyla Hindistan’da tanıtıldı.

Dünya genelinde Youtube’un birçok amaca hizmet etmeye başlaması ve kullanımının yaygınlaşması beraberinde kullanıcıların farklı geliştirme taleplerini de getirdi. Bunlardan en önemlisi şüphesiz yıllardır beklenen çevrimdışı izleme özelliğiydi. Youtube keyfini internetsiz yaşamak Youtube Go ile artık mümkün. Uygulama beraberinde birçok pratik özelliği de getiriyor.

Veri tasarrufu ve interneti yetersiz bölgelere internet ulaştırmayı ön planda tutan uygulama internetiniz yavaşken veya kotanızı harcamak istemediğiniz zamanlarda videoyu kaydediyor. Videoyu indirmeden önce hangi kalitede ne kadar alan gerektirdiğini görerek kaydetmek istediğiniz yeri belirleyerek(SD kart veya dahili hafıza) kendi seçiminize göre bir indirme işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Gerekli durumlarda videolar Google‘ın özel sıkıştırma algoritması ile uygun bir boyuta da indirgeniyor. Mesela videonun boyutunun cihazınıza fazla gelmesi durumunda veya kotanızdan daha az internet harcamak istediğiniz zamanlarda videoyu sıkıştırarak daha küçük bir boyuta getirerek indirebilmenizi sağlıyor. Videoları yerel olarak paylaşma imkanı da sunan Youtube Go’nun bu işlemi bluetooth üzerinden mi yerel ağ üzerinden mi yaptığı henüz bilinmiyor.

Youtube Go öncelikle Hindistan’da daha sonra tüm dünyada kullanıma sunulacak. Türkiye’de ne zaman indirilmeye başlanacağı şimdilik belli değil.

(61)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER