Youtube’da Nasıl Popüler Olunulur?

0
651
youtubeda-nasil-populer

Youtube günümüzün en gelişmiş ve en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi denilebilir. Youtube sayesinde fenomen olmuş ve şuanda gayet iyi konumda yer alan bir çok kişi yer alıyor. Mesela; ”Burak Oyunda, NDNG Enes, MuratAbiGF” vs. bu isimler Youtube’un fenomenleri. Eğer sizlerde bu isimler gibi Türkiye’nin fenomeni olmak istiyorsanız ve Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız gelin hep birlikte bu iş nasıl olacak görelim?!

Youtube’da fenomen olmanın daha doğrusu her ortamda fenomen olmanın tek bir yolu var. Bu yol ile birlikte kendinizi hızlı bir şekilde yukarılarda görebilirsiniz. Bu şart neyin şartı?

  • Özgün olmak. Özgün bir kanala sahip olduğunuz zaman 1 günde de olsa, 5 günde de olsa illa kanalınızı birileri farkedecek ve hızlı bir şekilde kanalınız üst sıralara taşınacaktır.
  • Gündeme ayak uydurun. Yeni bir oyun mu çıktı? Bunun ilk videosunu siz çekin. Ünlüler hakkında magazin kanalı oluşturabilirsiniz. Bu kanalın içerisinde ”ünlüler ne kadar kazanıyor?” gibisinden yorumlar yapabilirsiniz.
  • Youtube’a reklam verebilirsiniz. Sponsor reklam sayesinde daha kısa sürede ön plana çıkabilirsiniz.
  • Diğer kanalların videonuza yorum yaptırmasını sağlayabilirsiniz. Yani yukarıda dediğimiz kanallardan bir tanesi kanalınızın videosuna yorum yapsa hızlı bir şekilde videonuz farkedilecektir ve bir anda yükselişe geçecektir.

Bu dediklerimize dikkat ederek kanalınızı büyütebilir ve ileri ki günler için kendinizi geliştirebilirsiniz. Sağlam bir ekipmanla bu işe girişmenizde de büyük fayda var. Ancak herkesin de söylediği gibi emeksiz yemek olmaz o yüzden düzenli ve sürekli çalışmanız size daha fazla yarar sağlayabilir 😉

(20)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER