YouTube’dan nasıl video indirilir?

0
719
YouTube’dan nasıl video indirilir?

Günümüzde Youtube videolarını indirmek için birçok yazılım ve web sitesi bulunuyor. Fakat arama yaptığınızda muhtemelen bir bilgi kirliliğiyle karşılaşacaksınız. Size aldatmaca yoluyla videoyu değilde saçma sapan bir yazılımı indirtecek veya reklam tıklamanızı sağlayacak sonuçlar başınıza bela olacak. İşte bu sebepten düzgün çalışan ve sadece youtube videosu indirmeye yarayan programları bilerek nokta atışı yapmanız gerekiyor. Aşağıda tanıtacağımız 4 yazılımdan herhangi biriyle youtube videolarını rahatlıkla indirebileceksiniz. Fakat öncelikle youtube telif hakları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.  Ayrıca indireceğiniz yazılımlar size varsayılan arama motorunu değiştirme ve araç çubuğu ekleme gibi tekliflerde bulunacak, bu yüzden yazılımları yüklerken “ileri” düğmesine basmadan önce size uygun seçenekleri belirleyerek ilerlemeniz daha faydalı olacaktır. Ek olarak geçtiğimiz aylarda indirme işlemleri için hizmet veren sitelere Youtube yayıncılarından bazıları davalar açmıştı bu durum yayıncılarda büyük telif kayıplarına sebep olmuştur.

Youtube videolarını indirme yazılımları

1- Any Video Converter

YouTube video indirme yazılımlarının arasında hızıyla dikkat çeken Any Video Converter ile videoları çeşitli formatlara dönüştürebiliyor ve videolara özel efektler ekleyebiliyorsunuz. Yazılım sayesinde YouTube videolarını mobil cihazlara uygun formatta kaydedebilirken DVD ve Blu-ray’e de yazdırabiliyorsunuz. Any Video Converter’ın ücretsiz sürümünü kullanabilir veya Pro sürümünü 53 dolardan satın alabilirsiniz.

2- Freemake Video Converter

Freemake Video Converter 500’den fazla video ve ses formatını desteklemekle birlikte, YouTube videolarını indirme ve istediğiniz formata dönüştürme konusunda da oldukça işinize yarayacak bir yazılım. DVD ve Blu-ray’e indirdiğiniz videoları veya herhangi bir videoyu yazdırma konusunda da oldukça başarılı olan Freemake Video Converter ‘ı bilgisayar, tablet ve akıllı telefonunuza video yüklemek için ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

3- Free YouTube Downloader

Tamamen ücretsiz olan Free YouTube Downloader ile aynı anda birden fazla video indirebilir pek çok formatın yanı sıra 8K’ya kadar olan yüksek çözünürlüklerdeki videoları da işleyebilirsiniz. Ayrıca bu yazılımla da format dönüştürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4- aTube Catcher

aTube Catcher, video indirme ve farklı formatlara dönüştürmenin yanı sıra kendi videolarınızı kaydetmenize de olanak tanıyan bir yazılım. Tarayıcı geçmişinize bakarak geçmişte izlediğiniz YouTube videolarını tespit ederek indirmenizi önerebilen yazılımla birden fazla videoyu birleştirerek kendi kliplerinizi de oluşturabilirsiniz. Yazılımın bünyesinde bulunan ekran kaydedici ile masaüstü videoları oluşturabilirsiniz.

(48)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER