YouTube’un en büyük ve en eski kanallarından biri olan Machinima tarihe karışıyor

YouTube’un en büyük ve en eski kanallarından biri olan Machinima tarihe karışıyor

Ocak 21, 2019 0 Yazar: ozlem

Kanalda şu anda kanalında listelenen 18 video var, ancak bu videoların çoğu gerçekte oynatılmıyor. Bu videolar resmi Machinima yapımlarıdır, şirketin çok kanallı ağı Machinima Creators banner’ında çalışan yaratıcılardan bağımsız yüklemeler değildir. TubeFilter tarafından yayınlanan bir raporda, Fullscreen’in satın alınmasının “Machinima çalışanlarının işten çıkarılmasıyla sonuçlanacağını – bazılarının WarnerMedia ve Otter bünyesindeki diğer birimlere katılmasıyla sonuçlanacağını – bu kesintilerin sonuçta ne kadar personelin etkileyeceği belli değil” dedi.

Bu hafta başlarında gerçekleşen devralımın ardından, bir Fullscreen temsilcisi Verge’e o sırada yorum yapmadığını söyledi; “Fullscreen’in ve Otter Media’nın (Fullscreen’in ana şirketi) hem boru hattından çıkan pek çok harika şey olduğunu söyledi. önümüzdeki birkaç ay içinde. ”Machinima’nın videolarının kanalda olup olmayacağı konusunda o zaman herhangi bir bilgi sunmadılar.

Otter Media’dan bir temsilci Verge’ye “Machinima ekibiyle gelecek aylarda duyurulacak yeni kanallara dağıtılacak yeni içerik oluşturmaya odaklandıklarını” söyledi .

YouTube içerik oluşturucuları ve kullanıcıları ana kanalın çorak varlığını Cuma öğleden sonra gördüler . 2000 yılında kurulan ve 2006 yılında resmi YouTube kanalını lanse eden Machinima, son on yılda 12 milyondan fazla aboneyi topladı. Machinima, Machinima Creators dahil olmak üzere, ana YouTube kanalı boyunca birden fazla işletmeyi yönetti. Her ne kadar şirketin geleceği 2016’dan bu yana Warner Bros tarafından edinildiğinden beri sert olmasına rağmen, YouTube’un en popüler şirketlerinden biri olan Fullscreen Media’nın Machinima’yı edindiği haberleri bu haftalara kadar kördü.