Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanacak

0
654

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook‘un sahibi Mark Zuckerberg evinde kendi hazırladığı yapay zekayı kullanmaya başladığını açıkladı.

Mark Zuckerberg, sosyal paylaşım devi olan Facebook’u kurarak dünyanın en önemli isimlerinden birisi olmayı başardı. Genç yaşına rağmen bilim ve teknik konularında oldukça başarılı işlere imza atan Zuckerberg’in yeni gözdesi yapay zeka oldu.

Evini Yapay Zeka İle Kontrol Edecek

Uzun bir süredir evinde kullanmak için hazırladığı yapay zeka üzerinde çalıştığı bilinen Zuckerberg’in oldukça fazla ilerleme kaydettiği ve evinde bazı cihazların kontrolü için bu yapay zekadan faydalanmaya başladığı öğrenildi.

Merakları gidermek isteyen Mark Zuckerberg, soru – cevap şeklinde hazırladığı bir toplantıda yapay zekası hakkında merak edilenlere cevap verdi. Zuckerberg açıklamasında, hazırladığı yapay zekasının neredeyse hazır olduğunu belirtirken, evinde ışıklar, kapılar ya da evin sıcaklığı gibi konularda artık yapay zekayı kullandığını anlattı.

Çalışmasında kendisine Facebook mühendislerinin yardım ettiğini belirten Zuckerberg, yapay zekasında kullandığı yüz tanıma özelliği sayesinde evinde her işin kolaylıkla gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

(66)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER